Demirkent Ödülleri Hakkında

Dünya Şirketler Grubu, kurucusu M. Nezih Demirkent ve eşi Prof.Dr. Işın Demirkent adına verilmekte olan ödülleri yeni bir anlayışla sürdürme kararı almıştır. 2011 yılı itibariyle ödüller Demirkent Ödülleri adı altında tek bir çatıda toplanmıştır.

Ödüller medya, tarih ve sosyal sorumluluk olmak üzere 3 ana dalda verilecektir.

M. Nezih Demirkent ve Prof. Dr. Işın Demirkent kendi meslek alanlarında topluma yön veren ve topluma değer katan çok sayıda çalışma yapmıştır. Demirkent Ödülleri'nin amacı, medya, tarih ve sosyal sorumluluk gibi önemli alanlarda topluma değer katmaya devam edenleri özendirmek, gelişme ve ilerlemeye katkı yapmaktır.

Ödül alanlarında çalışma yapanların erişebilirliğini arttırabilmek için oluşturulan bu web sitesi dışında bütün medya kuruluş ve kurumlarına, tarih eğitimi yapan ve bilimsel yayınlar örgütleyen kurumlara da doğrudan erişilecektir.

Umuyoruz ki; bu alanlarda önemli emek ve çaba harcayan, toplumun fikir alanını genişleten ve derinleştiren, bilgi ve düşünce alanında ciddi katkı yapanlar; ödüllerimize yakın ilgi gösterir ve bu ödüllerin amaçlarına ulaşmasında bizlere yardımcı olurlar.

Saygılarımızla,

Dr. Rüştü Bozkurt
Demirkent Ödülleri Genel Sekreteri